Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed - High Gloss Black

gramofony

EAN: 9120097825933

Barva: černá lesklá

Doprava zdarma
Naše cena14.990 Kč Ceny jsou uvedeny včetně DPH a RP
Telefon pro informace: 725 610 408
Skladem
Značka: PRO JECT
Adresa výrobce: Severní 452, Červenka 78401
Stránky výrobce: www.aq.cz
E-mail výrobce: aq@aq.cz

Popis produktu

Evoluce legendárního gramofonu s ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna, přenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým řízením rychlosti


  

"... v současné době si nedokážeme představit lepší analogový zážitek za 500 Eur..."    REFERENZKLASSE 96 % - hodnocení AUDIO TEST 6/11 2020

  

Od poloviny 90. let, jen několik let po založení Pro-Ject Audio Systems a právě v období vrcholící popularity CD formátu jsme zaznamenali rostoucí počet audiofilů, kteří nostalgicky udržovali tradici analogového poslechu. V roce 1998 Heinz Lichtenegger a jeho britský distributor a dlouholetý přítel Laurence Armstrong, seděli spolu a snili o znovuzrození gramofonu, který by zpřístupnil analogový zvuk většímu množství příznivců. Chtěli nabídnout nové modely které by mohly nabídnout zvuk s maximální kvalitou přibližující se parametrům špičkových přístrojů, ale za cenu, kterou si bude moci dovolit také nová mladší nastupující generace. Tak se zrodil gramofon DEBUT.

 

Dnes, po více než 20 letech, od vstupu na trh je Debut, s téměř milionem prodaných kusů skutečně jedním z nejprodávanějších produktů v historii Hi-Fi. Nyní v roce 2020 nastal znovu čas pro novou evoluci legendárního modelu.

 

EVOLUCE

 

Debut Carbon EVO se zaměřuje na klíčové aspekty, díky nimž gramofon zní skvěle. Technicky bezchybný design - dokonalé zpracování - ruční výroba v EU. Tento gramofon je vyroben zkrátka tak, aby vydržel po celý život!

 

TALÍŘ S VNITŘNÍM TLUMENÍM Z TPE

 

Naše nová technologie tlumení TPE (termoplastický elastomer) pomáhá velmi účinně tlumit rezonance, a navíc i zvyšuje hmotnost talíře na 1,7 kg. Protože TPE tlumení je instalováno na vnitřní straně okraje talíře, vytváří pohybová energie efekt setrvačníku. Výsledkem je mnohem tišší a stabilnější provoz s významně nižšími hodnotami kolísání otáček.

 

DOKONALE VYROVNANÝ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

 

Debut Carbon EVO používá 3 výškově stavitelné těžké kovové podstavy, které zajišťují rovnoměrné umístění gramofonu na jakémkoliv povrchu. Použitím pouze 3 podstav jsme zvýšit stabilitu na nerovném povrchu, protože pro skutečně špičkový zvuk je nezbytné mít gramofon dokonale vyrovnaný.

 

VYLEPŠENÝ SYSTÉM ZAVĚŠENÍ MOTORU

 

Debut Carbon EVO je vybaven nově navrženým odpružením motoru. Motor gramofonu totiž během provozu vždy vibruje, což je přirozená vlastnost. Protože přenoska a hrot jsou velmi citlivé části, které přenášejí vibrace do reproduktorů, mohou se nežádoucí vibrace motoru projevit jako slyšitelný mechanický šum. Proto je velmi důležité důsledně oddělit motor od šasi. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení TPE ve spojení s vysokou hmotností, je naším novým řešením pro účinné odpružení motoru u modelu Debut Carbon EVO.

 

ŘÍZENÍ RYCHLOSTI OTÁČEK

 

Na základě zpětné vazby od zákazníků jsme u Debut Carbon EVO integrovali elektronické řízení rychlosti, protože 9" a vysoce kvalitní záznamy s rychlostí 45 otáček za minutu jsou díky své vynikající kvalitě zvuku stále populárnější a běžnější. Kromě toho, že je možné jednoduše měnit rychlost přehrávání pouhým stisknutím tlačítka, je rychlost otáčení talíře s maximální přesností elektronicky řízena, což přináší nejpřesnější a nejstabilnější přehrávání. Díky kulatému řemínku pro rychlost 78 otáček za minutu, který je součástí dodávky tak můžete poslouchat kdykoliv svou sbírku šelakových desek. Stačí vyměnit hrot přenosky za Ortofon 2M 78 (není součástí dodávky), nainstalovat kulatý řemínek a jste připraveni užívat si nevšední hudební zážitky. Přepínač ovládání rychlosti byl přesunut do spodní části šasi, aby byl zachován čistý vzhled, který je na Debutu oceňován. Nenajdete žádné tlačítko, přepínač nebo potisk na viditelné části šasi, aby nebyl narušen luxusní design a estetika.

 

RAMENO

 

Debut Carbon EVO je osazen osvědčeným 8,6 "" jednodílným ramenem vyrobeným z karbonových vláken. V kombinaci s prémiovou přenoskou Ortofon 2M-Red přináší toto lehké a zároveň velmi tuhé rameno nebývalou kvalitu zvuku s přesvědčivou trojrozměrnou scénou. 

 

PROPOJENÍ

Gramofon Debut Carbon EVO je vybaven vysoce kvalitním phono kabelem Connect it E. Jedná se o nízkokapacitní kabel s vynikajícím stíněním a polo-symetrickou geometrií. Ve srovnání s jinými digitálními a analogovými zdroj hudby je signál přicházející z přenosky gramofonu velmi citlivý. Levné RCA kabely nejsou často schopné zajistit ideální požadavky na čistý přenos signálu z gramofonu do zesilovače.

 

BALENÍ

 

Debut Carbon EVO je dodáván s nastavitelným akrylovým protiprachovým krytem. Součástí dodávky je také adaptér pro 7"" singly, gramofonový kabel Connect it E RCA a kromě standardního hnacího řemínku také kulatý řemínek pro přehrávání záznamů rychlostí 78 otáček za minutu.

 

PŘEDNOSTI

 

Debut Carbon EVO je nadčasový tím, že nabízí tradiční černé, bílé a červené laky s vysokým leskem nebo nádhernou přírodní ořechovou dýhu. Zcela nové, originální a určující trendy jsou také realizovány v saténové úpravě v 5-ti různých barevných variantách. Nový talíř, odpružení motoru, ovládání rychlosti a výškově nastavitelné nožky jsou drobné detaily. Pokud nejsou vnímány jednotlivě, ale jako celek, sčítají se a výsledkem je nový Debut EVO. Věříme, že se nám podařilo nastavit novou referenci a náš nový Debut EVO nejenže zní lépe než dříve, ale také vypadá působivěji a luxusněji než jakýkoli Debut, který jsme vyrobili v minulosti.

 

 

ODKAZY  


 

Recenze THE ABSOLUTE SOUND (EN)

 

Recenze HIGH-END-NEWS (EN)

  

Recenze WIRED.COM (EN)

  

"...Za 500 dolarů je to fantastický gramofon, který vydrží milovníkům vinylu po celý život..."       WIRED.COM

  

Recenze AVforums (En)

  

Video recenze YOUTUBE - 18 minut (EN)

 

Recenze STEREOPHILE (EN)

 

Recenze FUTURE AUDIOPHILE (EN)

Technické parametry

TECHNICKÉ SPECIFIKACE GRAMOFONU  


 

  • Rychlost: 33 a 45  rpm (elektronicky) nebo 78 rpm (manuálně)

  • Pohon: Řemínkový - s elektronickou kontrolou rychlosti

  • Přenoska: ORTOFON 2M-RED (20 - 22 000 Hz, eliptický hrot)

  • Talíř: Ocelový s vnitřním TPE tlumením (+ plstěná podložka) - průměr 300 mm, hmotnost 1,7 kg

  • Hlavní ložisko: vysoce přesná osa z nerez oceli v bronzovém pouzdru

  • Kolísání otáček: ± 0,17 % (rpm 33) / ± 0,15 % (rpm 45) 

  • Odchylka rychlosti: ± 0,5 % (rpm 33) / ± 0,6 % (rpm 45) 

  • Odstup signál / šum: - 68 dB

  • Rameno: 8,6" (efektivní délka 218,5 mm), hmotnost 6 g, uhlíkové vlákno

  • Přesah: 18,5 mm

  • Přítlak: 10 - 30 mN

  • Rozměry: 415 (Š) × 113 (V) × 320 (H) mm – s protiprachovým krytem

  • Hmotnost: 6 kg

  • Výstup: RCA

 

 

 TECHNICKÉ SPECIFIKACE PŘENOSKY ORTOFON 2M-RED


 

  • Frekvenční rozsah: 20 - 22 kHz

  • Přeslech: 22 dB / 1 kHz

  • Doporučené nastavení impedence: 47 kΩ (Phono MM)

  • Doporučený přítlak: 17,5 mN

  • Hmotnost: 7,2 g

  • Hrot: Eliptický, 20 µm / mN

Související produkty

Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed - Satin Black

Pro-Ject Debut Carbon Evo + 2MRed - Satin Black

Evoluce legendárního gramofonu s ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna, přenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým řízením rychlosti    "... v současné době si nedokážeme představit lepší analogový zážitek za 500 Eur..."    REFERENZKLASSE 96 % - hodnocení AUDIO TEST 6/11 2020    Od poloviny 90. let, jen několik let po založení Pro-Ject Audio Systems a právě v období vrcholící popularity CD formátu jsme zaznamenali rostoucí počet audiofilů, kteří nostalgicky udržovali tradici analogového poslechu. V roce 1998 Heinz Lichtenegger a jeho britský distributor a dlouholetý přítel Laurence Armstrong, seděli spolu a snili o znovuzrození gramofonu, který by zpřístupnil analogový zvuk většímu množství příznivců. Chtěli nabídnout nové modely které by mohly nabídnout zvuk s maximální kvalitou přibližující se parametrům špičkových přístrojů, ale za cenu, kterou si bude moci dovolit také nová mladší nastupující generace. Tak se zrodil gramofon DEBUT.   Dnes, po více než 20 letech, od vstupu na trh je Debut, s téměř milionem prodaných kusů skutečně jedním z nejprodávanějších produktů v historii Hi-Fi. Nyní v roce 2020 nastal znovu čas pro novou evoluci legendárního modelu.   EVOLUCE   Debut Carbon EVO se zaměřuje na klíčové aspekty, díky nimž gramofon zní skvěle. Technicky bezchybný design - dokonalé zpracování - ruční výroba v EU. Tento gramofon je vyroben zkrátka tak, aby vydržel po celý život!   TALÍŘ S VNITŘNÍM TLUMENÍM Z TPE   Naše nová technologie tlumení TPE (termoplastický elastomer) pomáhá velmi účinně tlumit rezonance, a navíc i zvyšuje hmotnost talíře na 1,7 kg. Protože TPE tlumení je instalováno na vnitřní straně okraje talíře, vytváří pohybová energie efekt setrvačníku. Výsledkem je mnohem tišší a stabilnější provoz s významně nižšími hodnotami kolísání otáček.   DOKONALE VYROVNANÝ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ   Debut Carbon EVO používá 3 výškově stavitelné těžké kovové podstavy, které zajišťují rovnoměrné umístění gramofonu na jakémkoliv povrchu. Použitím pouze 3 podstav jsme zvýšit stabilitu na nerovném povrchu, protože pro skutečně špičkový zvuk je nezbytné mít gramofon dokonale vyrovnaný.   VYLEPŠENÝ SYSTÉM ZAVĚŠENÍ MOTORU   Debut Carbon EVO je vybaven nově navrženým odpružením motoru. Motor gramofonu totiž během provozu vždy vibruje, což je přirozená vlastnost. Protože přenoska a hrot jsou velmi citlivé části, které přenášejí vibrace do reproduktorů, mohou se nežádoucí vibrace motoru projevit jako slyšitelný mechanický šum. Proto je velmi důležité důsledně oddělit motor od šasi. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení TPE ve spojení s vysokou hmotností, je naším novým řešením pro účinné odpružení motoru u modelu Debut Carbon EVO.   ŘÍZENÍ RYCHLOSTI OTÁČEK   Na základě zpětné vazby od zákazníků jsme u Debut Carbon EVO integrovali elektronické řízení rychlosti, protože 9" a vysoce kvalitní záznamy s rychlostí 45 otáček za minutu jsou díky své vynikající kvalitě zvuku stále populárnější a běžnější. Kromě toho, že je možné jednoduše měnit rychlost přehrávání pouhým stisknutím tlačítka, je rychlost otáčení talíře s maximální přesností elektronicky řízena, což přináší nejpřesnější a nejstabilnější přehrávání. Díky kulatému řemínku pro rychlost 78 otáček za minutu, který je součástí dodávky tak můžete poslouchat kdykoliv svou sbírku šelakových desek. Stačí vyměnit hrot přenosky za Ortofon 2M 78 (není součástí dodávky), nainstalovat kulatý řemínek a jste připraveni užívat si nevšední hudební zážitky. Přepínač ovládání rychlosti byl přesunut do spodní části šasi, aby byl zachován čistý vzhled, který je na Debutu oceňován. Nenajdete žádné tlačítko, přepínač nebo potisk na viditelné části šasi, aby nebyl narušen luxusní design a estetika.   RAMENO   Debut Carbon EVO je osazen osvědčeným 8,6 "" jednodílným ramenem vyrobeným z karbonových vláken. V kombinaci s prémiovou přenoskou Ortofon 2M-Red přináší toto lehké a zároveň velmi tuhé rameno nebývalou kvalitu zvuku s přesvědčivou trojrozměrnou scénou.    PROPOJENÍ Gramofon Debut Carbon EVO je vybaven vysoce kvalitním phono kabelem Connect it E. Jedná se o nízkokapacitní kabel s vynikajícím stíněním a polo-symetrickou geometrií. Ve srovnání s jinými digitálními a analogovými zdroj hudby je signál přicházející z přenosky gramofonu velmi citlivý. Levné RCA kabely nejsou často schopné zajistit ideální požadavky na čistý přenos signálu z gramofonu do zesilovače.   BALENÍ   Debut Carbon EVO je dodáván s nastavitelným akrylovým protiprachovým krytem. Součástí dodávky je také adaptér pro 7"" singly, gramofonový kabel Connect it E RCA a kromě standardního hnacího řemínku také kulatý řemínek pro přehrávání záznamů rychlostí 78 otáček za minutu.   PŘEDNOSTI   Debut Carbon EVO je nadčasový tím, že nabízí tradiční černé, bílé a červené laky s vysokým leskem nebo nádhernou přírodní ořechovou dýhu. Zcela nové, originální a určující trendy jsou také realizovány v saténové úpravě v 5-ti různých barevných variantách. Nový talíř, odpružení motoru, ovládání rychlosti a výškově nastavitelné nožky jsou drobné detaily. Pokud nejsou vnímány jednotlivě, ale jako celek, sčítají se a výsledkem je nový Debut EVO. Věříme, že se nám podařilo nastavit novou referenci a náš nový Debut EVO nejenže zní lépe než dříve, ale také vypadá působivěji a luxusněji než jakýkoli Debut, který jsme vyrobili v minulosti.     ODKAZY     Recenze THE ABSOLUTE SOUND (EN)   Recenze HIGH-END-NEWS (EN)    Recenze WIRED.COM (EN)    "...Za 500 dolarů je to fantastický gramofon, který vydrží milovníkům vinylu po celý život..."       WIRED.COM    Recenze AVforums (En)    Video recenze YOUTUBE - 18 minut (EN)   Recenze STEREOPHILE (EN)   Recenze FUTURE AUDIOPHILE (EN) 14.990 Kč
Skladem
Sencor STT 510UBA

Sencor STT 510UBA

Magnetodynamická přenoska (MM) Audiotechnica se zesilovačemAutomatické vypnutíPitch Control se stroboskopem (úprava rychlosti otáček)Vestavěné stereo reproduktory (5 W x 2)Motor2 rychlosti 33/45 ot/minŘemínkový pohonDC Servo MotorKonektivitaBluetooth (obousměrné přehrávání)USB/SD Slot (přehrávání a nahrávání)Line-out (Cinch L/R)OstatníOdstup signálu od šumu: > 20 dB (>40 db USB, SD, BT mode)Kolísání WRMS: < 0,35 %USB ripování: 128 kb/sPříslušenství: MM přenoska, kryt proti prachu, 45 ot/min adaptér, externí napájecí adaptér, NávodNapájení a spotřeba: 230V~ 50Hz, max. 16WRozměry: 450 x 373 x 145 mmVáha: 3,4 kgPřenoska AT3600L:Výstupní napětí: 2,5 mV +/-3 dB při 1 kHzTlak jehly: 3,5 g (+/-0,5 g)Hmotnost přenosky: 5 g (+/-0,3 g) 2.999 Kč
Skladem
Pro-ject T1 Phono SB piano OM5e

Pro-ject T1 Phono SB + OM5e

Piano Black 9.490 Kč
Skladem
Pro-Ject E1 BT + AT3600L - High Gloss Black

Pro-Ject E1 BT + AT3600L - High Gloss Black

"Plug & Play" Hi-Fi gramofon s vestavěným phono předzesilovačem a Bluetooth vysílačem     Hledáte jednoduchý gramofon se skvělým zvukovým výkonem za velmi atraktivní cenu? Chcete přenášet zvuk gramofonu bezdrátově do Bluetooth zařízení? Pro-Ject E1 BT je tím nejlepším řešením, a navíc je vyrobený v Evropě!   Pro-Ject E1 BT je první gramofon z ekonomické řady E, který si klade za cíl přinášet skutečný hi-fi zvuk za překvapivě nízkou cenu. Výsledkem výrobního procesu i výběru materiálů je elegantní stylový design a bohatý, živý zvuk. Vše bez kompromisů, obvyklých v takto nízké cenové kategorii. Instalace gramofonu je velmi jednoduchá a intuitivní. Rameno je osazeno přenoskou a má již i přednastavený přítlak. Stačí tedy osadit řemínek, talíř, protiprachový kryt a propojit gramofon s vhodným vstupem zesilovače. Díky vestavěnému gramofonovému předzesilovači (MM) který je vypínatelný, je možné gramofon připojit buď přímo ke vstupu s linkovou úrovní signálu, nebo zvolit vstup (předzesilovač) s phono úrovní.   A to není vše, alternativně můžete pro bezdrátové připojení využít i interní vysílač s technologíi Bluetooth (5.2) s podporou aptX HD a  aptX adaptive. Díky tomu tak můžete přenášet zvuk gramofonu bezdrátově a ve vysokém rozlišení do kompatibilních Bluetooth zařízení ať již do zesilovačů nebo přímo do reproduktorů případně sluchátek, které technologií Bluetooth dispnonují. Gramofon Pro-Ject E1 BT je velmi univerzální a připravený k přehrávání během několika minut.   "...Mohu vřele doporučit E1 jako cenově dostupný první gramofon...“ Marc Henshall - SOUND STAGE   Stylové, na CNC obráběné šasi z kompozitních vláken (dostupné ve vysoce lesklém černém laku, saténově bílém laku nebo s ořechovou fólií), je pečlivě vyrobeno tak, že se uvnitř nenacházejí žádné duté prostory - tím je bráněno průniku vibrací. Lehké 8,6“ hliníkové rameno s nízkým třením je optimalizováno pro kvalitní předinstalovanou přenosku Audio Technica AT 3600 L, aby dokázalo využít její plný potenciál.   Gramofon E1 BT je osazen lisovaným talířem ze zesíleného ABS polymeru, který vytváří vhodnou platformu pro gramofonovou desku. Talíř je poháněný řemínkem a DC motorem s tlumením. V této cenové kategorii potěší i možnost elektronického přepínání rychlosti. Stačí jednoduše přepnout třípolohový přepínač na boční straně do požadované polohy pro rychlost 33 nebo 45 rpm. O účinné odstínění od nežádoucích vibrací se starají tři tlumené podstavy a samozřejmostí je i odnímatelný transparentní protiprachový kryt.   Díky zvoleného řešení pohonu je E1 BT schopen zajistit hladké a stabilní otáčení talíře, nutné pro přesné vedení ramene a hrotu přenosky v drážce.  Rovné rameno gramofonu E1 BT je založeno na osvědčených řešeních společnosti Pro-Ject. Účinná délka 8,6”, konstrukce z hliníku, nově vyvinutý headshell a vynikající ložisko s minimálním třením jsou důležitými aspekty pro správnou přesnost sledování.    Součástí E1 BT je i stíněný phono kabel (1,23 m) s nízkou kapacitou a s RCA zakončením. K dispozici je také singl adaptér, protiprachový kryt a plstěná podložka na talíř pro zvýšenou ochranu vašich gramofonových desek. Součástí dodávky je i samostatný napájecí zdroj DC 15 V / 0,8 A.   E1 BT je cenový zázrak. Hi-Fi gramofon, který vypadá i hraje skvěle, vyrobený v Evropě, v továrně s desítkami let tradice a zkušeností při vývoji a výrobě špičkových gramofonů. 9.999 Kč
Skladem
Pro-Ject Debut Evo 2 + Pick It MM EVO - Walnut

Pro-Ject Debut Evo 2 + Pick It MM EVO - Walnut

2. generace legendárního gramofonu s vylepšeným EVO ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna a přenoskou Pick It MM EVO Po 25 letech, od vstupu na trh jsou gramofony Debut, s milionem prodaných kusů skutečně jedním z nejprodávanějších produktů v celé historii Hi-Fi. I přesto probíhá průběžně evoluční proces a model s označením EVO 2 je posledním přírůstkem v rodině nejprodávanějších gramofonů Pro-Ject. Zaměřuje se na klíčové aspekty, díky nimž gramofon zní skvěle. Technicky bezchybný design - dokonalé zpracování a ruční výroba v EU. Je zkrátka vyroben tak, aby vydržel na celý život! Představuje vynikající přidanou hodnotu a účelný design ve spojení s technickou vyspělostí. Nabízí 10 barevných variant, vynikající zpracování a plnokrevný Hi-Fi zvuk. To vše podložené dlouholetou zkušeností, kterou má Pro-Ject s výrobou kvalitních gramofonů s vynikajícím poměrem výkon / cena.     ZÁSADNÍ INOVACE - PRÉMIOVÉ RAMENO EVO Gramofon DEBUT EVO 2 je vybaven precizním kónickým 8,6“ ramenem z uhlíkových vláken s masivní hliníkovou konstrukcí ložiska. Přesné kardanové ložisko na 4 ocelových bodech vykazuje minimální hodnoty tření a zaručuje perfektní stabilitu a maximálně přesné sledování. Uhlíková vlákna jako materiál tubusu ramene představují vysokou tuhost při zachování velmi nízké hmotnosti. Konstrukce ramene z jediného kusu včetně headshell omezuje nežádoucí rezonance a umožňuje pevné fyzické spojení s přenoskou. Do posledního detailu promyšlená sestava ramene znamená v této cenové hladině bezkonkurenční zvukovou kvalitu a přesvědčivou zvukovou scénu.   Správně nastavený anti-skating významně ovlivňuje zvukové výsledky a proto DEBUT EVO 2 využívá adaptabilní mechanismus anti-skatingu, který se dokáže přizpůsobit změnám dostředivé síly mezi vnitřními a vnějšími drážkami vinylové desky. Audiofilové ocení určitě i možnost experimentování s nastavením azimutu.  TĚŽKÝ TALÍŘ Z HLINÍKU S OBVODOVÝM TLUMENÍM 1,7 kg těžký talíř z tlakově litého hliníku prošel procesem precizního opracování a přesného vyvážení, aby získal špičkové vlastnosti. Talíř má na vnitřní straně po obvodu kruh z TPE (termoplastický elastomer), který pomáhá tlumit příchozí rezonance a tím minimalizovat kolísání otáček. Zároveň je antimagnetický, což je důležitý aspekt při používání přenosek typu MC. MC přenoska je zároveň důležitou podmínkou pro možnost upgrade na technologii symetrického zapojení True Balanced Connection. Ještě vyšší úroveň tlumení a stability představuje přítlačné závaží Record Puck E, které je možné zakoupit jako samostatné příslušenství.    VÝŠKOVĚ NASATVITELNÉ NOŽKY TLUMENÉ TPE   Gramofon DEBUT EVO 2 je usazen na třech výškově nastavitelných vytlumených nožkách, které zaručují optimální stabilitu. Nožky omezují velmi dobře přenos vibrací z okolí na šasi gramofonu a zároveň umožňují i vyrovnání gramofonu na nerovném povrchu. Dokonale rovný gramofon je nezbytný pro maximálně přesný zvuk.   SYSTÉM ZAVĚŠENÍ MOTORU     Protože přirozenou vlastností každého motoru jsou vibrace během provozu, využívá EVO 2 promyšlený systém odpružení, aby tyto nežádoucí vibrace co nejdůsledněji eliminoval. Je to proto, že přenoska i stylus jsou velmi citlivé části, které přenášejí zachycené vibrace do reproduktorů, kde se mohou projevit jako slyšitelný mechanický šum. Je tedy velmi důležité důsledně oddělit motor od šasi. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení z TPE ve spojení s vysokou hmotností, je vynikajícím řešením pro účinné odhmotnění motoru u modelu DEBUT EVO 2.   ŘÍZENÍ RYCHLOSTI OTÁČEK 9" a vysoce kvalitní záznamy s rychlostí 45 otáček za minutu jsou dnes díky své vynikající kvalitě zvuku stále populárnější a běžnější. Proto EVO 2 umožňuje snadnou změnu rychlosti přehrávání (33 nebo 45 rpm) pouhým stisknutím tlačítka. Navíc je rychlost otáčení talíře řízena s maximální přesností elektronicky, což přináší přesnější a stabilnější přehrávání. Z důvodu zachování čistoty designu není na viditelné části šasi umístěno žádné tlačítko, spínač ani potisk a třípolohový přepínač  pro volbu rychlosti je proto skryt na spodní straně šasi.   SOFISTIKOVANÉ NAPÁJENÍ Spínaný zdroj dodávaný ke gramofonu napájí přesný DC / AC generátor, který pohání motor. Pokročilé řízení rychlosti motoru prostřednictvím generátoru, zajišťuje optimální synchronizaci, stabilitu otáček a elektronické přepínání rychlosti otáčení mezi 33 a 45 rpm. Vytvoření přesné sinusovky je zárukou čistého napájení, které ve výsledku znamená lepší stabilitu rychlosti otáčení.    PŘENOSKA PICK IT MM EVO Předinstalovaná přenoska Pick It MM EVO byla optimálně zvolena s ohledem na nízkou hmotnost ramene gramofonu. Je navržena a vyrobena kombinací osvědčených technologií přímo pro EVO 2 ve spolupráci s dánským výrobcem přenosek ORTOFON. Ve spojení s ramenem nastavuje nové zvukové reference ve své cenové třídě. V případě zapojení do vyhrazeného MM phono předzesilovače jsou vhodná tato doporučená nastavení: impedance: 47 kΩ; kapacity: 150 pF; zisku: 40 dB.    SYMETRICKÉ PROPOJENÍ GRAMOFONU Gramofony jako citlivá zařízení jsou dnes ovlivněny rušením mnoha elektromagnetických polí. Příčinou jsou bezdrátové sítě a řada elektronických zařízení v moderní domácnosti. Propojení mezi gramofonem a zesilovačem přes RCA kabel je na toto rušení extrémně náchylné. Tento tzv. „elektrosmog“ může nepříznivě ovlivnit slabý phono signál a být příčinou šumu při přehrávání hudby. Ke gramofonu DEBUT EVO 2 je standardně dodávánn masivně stíněný kabel s polosymetrickou geometrií Connect It E s konektory RCA, který snižuje nežádoucí vliv elektrosmogu. Přesto existuje ještě efektivnější způsob jak zajistit čistý signál bez rušení, kterým je symetrické připojení. To je zárukou, že signál nebude ovlivňován rušením a zvuk bude mít lepší dynamiku a nižší hladinu šumu. Gramofon EVO je na takové připojení připraven a pro využití výhod tohoto připojení stačí dodržet několk zásad. Především je nutné mít nainstalovánu přenosku typu MC nebo speciální MM přenosku Pro-Ject Pick it PRO Balanced. a pro zapojení použít plně symetrický kabel a gramofonový předzesilovač.   Speciální symetrický kabel s konektory RCA na mini XLR je možné dokoupit jako samostatné příslušenství). Např. Connect it Phono E, Connect it phono S nebo Connect it Phono DS. Tyto kabely jsou optimalizovány pro symetrické zapojení gramofonů Pro-Ject ve spojení s kompatibilním plně symetrickým gramofonovým předzesilovačem jako jsou Pro-Ject Phono Box DS3, Tube Box DS3 nebo Phono Box S3.   MOŽNOSTI UPGRADE       Pro každý gramofon a phono předzesilovač je nezbytné čisté a stabilní napájení. Přiložený napájecí zdroj je již dobrým základem, ale pokud chcete dosáhnout maximálních možností vašeho systému, můžete zkusit upgradovat napájení pomocí zdroje Power Box S3 Phono, který dokáže napájet čistou energií nejen gramofon, ale současně i Pro-Ject phono předzesilovač - jeho dva výstupy jsou speciálně navrženy pro napájení gramofonů a phono předzesilovačů Pro-Ject. Sofistikovaná stejnosměrná filtrace bude mít dramatický vliv na kvalitu zvuku. Kromě vylepšení zvuku nabízí Power Box S3 Phono svým uživatelům také čistší kabelové řešení, které se vyhýbá PSU a kabelům.      ODKAZY   Představení produktu (video) Recenze AV FORUMS (EN) - BEST IN CLASS 10/10 Recenze STEREONET (EN) - Applause award 18.790 Kč
Skladem
Pro-Ject Debut PRO S BALANCED+ Pick it S2 C BLACK

Pro-Ject Debut PRO S BALANCED+ Pick it S2 C BLACK

Satin Black 24.990 Kč
Skladem

Využijte doručení pomocí
DPD parcelshop
na více než 80 odběrných míst po celé ČR

Dovoz větších objednávek vlastní dopravou!
Praha, Brno, Vysočina a okolí našich prodejen
více informací na tel.: 725 831 361



Kontaktujte nás
+420 725 831 361 eshop@iviki.cz
Nízké ceny zboží

Díky přímé spolupráci se značkami Vám můžeme nabídnout nejlepší ceny na trhu.

Záruka původu

Jsme česká firma, která prodává pouze zboží určené pro český trh. Již od roku 1991.

Množství zboží skladem

Disponujeme sítí kamenných poboček a vlastními sklady, takže cca 80% objednávek expedujeme v den objednání.

Jsme experti v oboru

Díky neustálým školením a osobní zkušeností s produkty jsou naši zaměstnaci připraveni Vám odborně poradit s výběrem zboží.